فوايد گردنبند طلا براي زنان | طلا براي زن چه فايده اي دارد

فوايد طلا در حوزه سلامت

طلا از ديرباز در رابطه با سلامت انسان نقش با اهميتي داشته است و دانشمندان مختلف ايراني نيز در مورد خواص درماني طلا بسيار سحن گفته اند ، از جمله آن ها مي توان به اين اشاره کرد که :
طلا فلزي است داراي طبيعت گرم و تر ، به قلب نيرو بخشيده و اگر با آن بر روي پوست داغ زنند ( در قديم بين بعضي اقوام رسم بوده است ) عفونتي را به دنبال ندارد .

در طرفي ديگر براي خانوم ها فوايدي زيادي دارد از جمله نابهنجاري هاي غددي و عصبي را از بين مي برد و فشار عصبي را کاهش مي دهد. به نوشته روزنامه روسي وزگلياد طلا فشار خون را پايين مي آورد ولي نقره عملکرد عکس دارد. طلا نيز به رفع بيماري هاي قلبي بسيار کمک مي کند. شايد به همين خاطر است که در طب سوزني در بعضي نقاط بدن از فلز طلا و در بعضي ديگر نقره استفاده مي کردند.
لازم است به اين نكته اشاره كنيم كه علت علاقه خانم‌ها به طلا علاوه بر زيبايي آن و خواص درماني، "پس‌انداز امن بودن" آن است.طلا به عنوان سلطان فلزات از ارزش بالايي نسبت به فلزات ديگر برخوردار است و قدرت خريد خود را هميشه حفظ مي‌كند.طلا به عنوان يكي از معروف‌ترين دارايي‌هاي جهان يك كالاي خاص و منحصر به فرد است و تنها كالايي است كه براي اندوختن توليد مي‌شود و به جرات مي‌توان گفت تمام طلا‌هايي كه در طول تاريخ توليد شده در خزانه دولت‌ها و بانك‌ها، گاوصندوق‌هاي طلا فروشان و صندوقچه‌هاي خانم‌ها انبار شده است.

خواص طلا براي زنان

در گذشته‌هاي نه چندان دور هنگامي که زني به دليل ترس و يا وحشت غش مي‌کرد و يا فشار خون او پايين مي‌آمد براي درمان او تکه طلايي مانند گردنبند، انگشتر و يا دستبند طلايي را در ظرف آب مي‌انداختند و با قاشق طلا را در آب هم مي‌زدند و به خورد فرد مورد نظر مي‌دادند تا بهبود يابد که البته بسيار تاثيرگذار هم بود. اروپايي‌ها در قرن هجدهم با اين روش شرقي‌ها يعني انداختن تکه طلايي در آب براي بهبود سلامت زنان آشنا شدند و با اين روش توانستند با خوراندن به اصطلاح آب طلا به زنان غش کرده و از حال رفته آنان را بهبود بخشند و با چشمان خود تماشا کنند که زنان به سرعت به هوش مي‌آيند. پس از مدتي متوجه اين موضوع شده‌اند که اين روش يک روش کاملا علمي و کاربردي است و آن را به اثبات رساندند. هنگامي که مي‌گوييم طلا فلز گران‌بهايي است منظور ما قيمت مادي طلا نيست بلکه از نظر کاربرد آن در علم پزشکي است. طلا داراي سازگاري بالايي است و به همين دليل پزشکان از آن به عنوان پايداري در برابر خوردگي اعضاي بدن استفاده مي‌کنند. هنگامي که طلا در درون بدن قرار بگيرد هيچ گونه واکنش شيميايي از خود نشان نمي‌دهد و همچنين بدن انسان نيز هيچ مشکلي با آن ندارد. طلا تمامي جريان الکتريسيته را از خود عبور مي‌دهد و از آن به عنوان بهترين هادي ياد مي‌کنند. اين فلز بسيار انعطاف‌پذير است و به همين دليل از آن براي درست کردن انواع قطعات پزشکي که نياز به دقت بالا دارند استفاده مي‌شود. تمامي الکترون‌هاي طلا در زير ميکروسکوپ ديده مي‌شوند که اين نشان دهنده رسانا بودن آن است که البته هيچ فلزي به اندازه طلا به اين اندازه قدرت رسانا ندارد.پژوهش هاي فراوان علمي ديگر نشان مي دهد که اشعه هاي طلا نقش منفي بر روي هورمون هاي جنسي مردان دارد درحالي که اشعه هاي عنصر «نقره» بر مردان و زنان چنين تأثيري ندارد. رسول اکرم(ص) قرن ها پيش درباره اين موضوع فرمودند: طلا براي مردان امتم حرام و براي زنان امتم حلال است؛ اين مطلب ميزان اهميت و فايده احکام اسلامي را ثابت مي کند

خوص طلا از نظر علمي

دانشمندان بلاروس به افرادي که داراي زخم معده يا بيماري هاي ديگر معده ميباشند توصيه ميکنند از طلا و اشخاصي که عصبانيت و تند خويي دارند نقره استفاده کنند.
اگر حلقه ي طلا بر روي انگشت دستتان سياه ميشود ميتواند نشان دهنده ي بيماريتان باشد.
پزشکان استفاده آلياژ مرکب طلا و نقره را توصيه نکرده و به استفاده ي مجزاي آنها اعتقاد دارند.
و استفاده ي طلا براي مردان به علت داشتن تشعشعات مضر بوده و براي زن ها مفيد است.
هندي ها رکورد دار استفاده از طلا هستند

علاقه مردم هند به طلا سال به سال افزايش پيدا مي کند به همين دليل هند بيشترين مصرف طلا را در دنيا به خود اختصاص داده است. مردم اين کشور از طلا هم براي سرمايه گذاري و هم به خاطر ارزش هاي فرهنگي که براي آن قائلند استفاده مي کنند.

طلا شما را خنک نگه مي دارد

از طلا در ساخت کلاه فضانوردان و مخصوصاً شيشه آن استفاده مي شود زيرا طلا اشعه فرا بنفش را منعکس کرده و همزمان اجازه مي دهد که نور خورشيد به داخل کلاه بتابد. بدين ترتيب فضاي داخل کلاه روشن اما خنک باقي مي ماند.

در خريدن طلا به اين نکات دقت کنيد

در انتخاب طرح ها و مدل ها بايد توجه کنند که چه طرحي براي آنها مناسب است. به طور مثال براي پوست هاي سفيد طلاي سفيد مناسب است. طلاي قرمز هم که به تازگي وارد بازار شده است براي پوست هايي با رنگ برنز جلوه بيشتري پيدا مي کند.

طلاي خوب و بد را چطور از هم تشخيص دهيم

براي اطمينان از نوع عيار بايد به طلا فروشي و جواهر فروشي مورد وثوق و اعتماد شان مراجعه کنيد. اگر کسي طلافروشي مورد وثوق نداشت و براي اولين بار قصد خريد کرد چه کند؟
در اين صورت مي توانند به واحد هاي ناظر بر طلا و جواهر فروشي مراجعه کنند و يا از مغازه اي خريد کنند که جواز کسب داشته باشد چرا که مغازه هايي که جواز کسب داشته باشند زير مجموعه اتحاديه طلا و جواهر هستند و به لحاظ کيفيت و عيار مرتب کنترل مي شوند.

طلا و آلرژي

يکي از شايع ترين عوارض جانبي استفاده ي درماني از طلا، واکنش هاي آلرژيک است. اين فلز از طريق اتصال به پروتئين هاي خاصي در سلول هاي ايمني بدن و جلوگيري از ساخت مواد شيميايي التهابي، بيماري هايي مانند التهاب مفصل را بهبود مي بخشد. اما اين روند اتصال باعت ايجاد تغيير شکل پروتئينها شده و در ادامه سيستم ايمني بدن اين پروتئين هاي با اشکال سه بعدي جديد را بيگانه شناسايي مي کند و همين روند موجب افزايش ِ واکنش آلرژيک مي شود. در بعضي موارد شروع اين واکنش ِ آلرژيک حتي تا چند ماه بعد از شروع استفاده از طلا به تاخير مي افتد.